Linie galwaniczne
Linie galwaniczne
Wyposażenie galwanizerni
Wyposażenie galwanizerni
Woda i ścieki w galwanizerni
Woda i ścieki w galwanizerni
Technologie galwaniczne
Technologie galwaniczne
Laboratorium
Laboratorium
Linie do cynkowania ogniowego
Linie do cynkowania ogniowego

Układy suszenia

Strona główna > Oferta > Wyposażenie galwanizerni > Układy suszenia

  • Układy suszenia
Odpowienie wysuszenie powłoki utworzonej na powierzchni detali jest bardzo istotnym elementem w procesie galwanizowania. Może być ono realizowane za pomocą wirówek galwanicznych lub suszarek komorowych.
 
 
 
  • Wirówka
Proces suszenia polega na odwirowaniu cieczy poprzez wytworzenie dużej siły odśrodkowej w wirującym bębnie. Detale podlegające suszeniu umieszcza się w koszu wsadowym. Łopatki wentylatora umieszczone w dolnej części bębna wytwarzają ciąg powietrza  podgrzewanego przez grzałkę wspomagającą proces suszenia.
 
 
 
  • Suszarka komorowa
Suszarka przeznaczona jest do suszenia detali po obróbce galwanicznej. Detale umieszczane są wewnątrz suszarki po uprzednim otwarciu się pokrywy. Po włożeniu wsadu następuje zamknięcie klapy i uruchamiany jest proces suszenia detali. Temperatura cyrkulacyjnego powietrza jest automatycznie kontrolowana regulatorem temperatury za pomocą  czujnika Pt 100. Wykonujemy suszarki wannowe ogrzewane elektrycznie oraz za pomocą wymienników ciepła zasilanych gazem, a także suszarki stacjonarne do procesów specjalnych-  odwodorowanie.