Linie galwaniczne
Wyposażenie galwanizerni
Woda i ścieki w galwanizerni
Technologie galwaniczne
Laboratorium
Linie do cynkowania ogniowego

Systemy sterowania

Strona główna > Oferta > Woda i ścieki w galwanizerni > Systemy sterowania

 

Opracowaliśmy układ sterowania dla neutralizatorów ścieków oraz systemów odzysku wody technologicznej pracjących w trybie automatycznym w ruchu ciągłym oraz dla instalacji pracujących okresowo. 

 

Nowoczesny system sterowania oparty został na sterowniku z kolorowym panelem operatorskim dla wizualizacji przebiegu procesu oraz obsługi urządzeń. Układ charakteryzuje się dużą elastycznością w dopasowaniu do potrzeb konkretnej aplikacji. Istnieje możliwość wymiany danych pomiędzy poszczególnymi instalacjami i urządzeniami oraz raportowanie pracy instalacji na komputerze. 

Układ sterowania automatycznej instalacji neutralizatora ścieków czy systemu odzysku wody technologicznej odpowiedzialny jest za kontrolę nad prawidłowym przebiegiem procesu składa się z głównej szafy sterowniczej z wyposażeniem elektrycznym (m.in. Siemens, Omron), sterownikiem PLC i panelem operatorskim, elementów wykonawczych zainstalowanych na obiekcie. Praca instalacji kontrolowana jest przez programowalny sterownik logiczny, który realizuje wszystkie funkcje sterowania. 

System sterowania zaprojektowany jest zgodnie z obowiązującymi normami oraz wykonany na komponentach najlepszych producentów.